Bruzdy powieki dolnej

Ogólnie o zabiegu

Zabieg ma na celu zredukowanie widoczności bruzd znajdujących się w okolicy powieki dolnej. Zmarszczki powstają na skutek pracy mięśnia okrężnego oka. Problem najczęściej dotyczy osób z jasną karnacją, niebieskimi oczami, posiadających włosy rude lub blond. Pogłębianie zmian powstaje przede wszystkim na skutek mrugania w odpowiedzi na promieniowanie słoneczne oraz jasne, oślepiające światło. Dodatkowo wskutek starzenia, w okolicy powieki dolnej pojawiają się cienie i zwiększa się wyrazistość rynienki łzowej. Skutkuje to zmęczonym i depresyjnym wyglądem. Czynniki sprzyjające powstawaniu zmian to oczywiście zmiany zachodzące w skórze wraz z upływem lat oraz czynniki zewnętrzne tj. dym papierosowy, zimno, czy wiatr.

 

Wskazania

Zabieg przeznaczony dla osób borykających się z problem pogłębionych zmarszczek w okolicy dolnej powieki, chcących pozbyć się wyczerpanego wyglądu. Zabieg idealny dla osób pragnących wyglądać na wyspanych, wypoczętych i radosnych.

 

Opis zabiegu

Zabieg rozpoczyna się od usunięcia makijażu i dezynfekcji obszaru poddanego zabiegowi.

Następnie następuje znieczulenie (z reguły wyłącznie u bardzo wrażliwych osób)

Kolejno przechodzi się do części właściwej zabiegu - wstrzyknięcia preparatu. Wstrzyknięcie preparatu można wykonać za pomocą dwóch technik: seryjnej punktowej lub powierzchniowej tunelowej.

Technikę punktową przeprowadza się przy drobnym rozciągnięciu- wtedy zmarszczki są ledwie zauważalne. Rozmieszcza się małe depozyty, aplikując niewielkie dawki wypełniacza.

W przypadku techniki tunelowej preparat wstrzykuj się pod kątem 45 stopni, nadokostnowo, pod mięśniem okrężnym oka.

Po wstrzyknięciu preparatu lekarz masuje i modeluje wypełniacz oraz chłodzi partie poddane zabiegowi.

Preparaty i podawana ilość

Preparat: VOLUME PRINCESS

Ilość: Standardowo do zabiegu potrzebne jest 1 ml preparatu, lecz jest to indywidualnie ustalane przez lekarza podczas konsultacji.

Czas trwania zabiegu

15-30 min. 

Rodzaj znieczulenia

Znieczulenie przeprowadzone jest za pomocą maści Emla (około 20 min przed zabiegiem) 

Efekty po zabiegu

Zredukowane zostają zmarszczki okolicy powieki dolnej. Uzyskuje się efekt odmłodzenia oraz rozświetlenia. Osoba poddana zabiegowi wygląda na wypoczętą i rozpromienioną. 

Jak często powtarzać zabieg

W zależności od nasilenia zmarszczek i wskazań lekarza

Gabinet Medycyny Estetycznej Dr Sławomir Koryśko ul. Żytnia 18 lok G 01-014 Warszawa: telefon: +48 530 170 530, e-mail: info@drkorysko.pl; Bartoszyckie Centrum Stomatologii i Medycyny Estetycznej ul. Młynarska 9 11-200 Bartoszyce

© Dr Sławomir Koryśko