Linie marionetki

Ogólnie o zabiegu

Zabieg ma na celu zredukowanie widoczności tzw. „linii marionetki”. Linie marionetki mają swój początek w kącikach ust i biegną w kierunku brody. W momencie, gdy są pogłębione, twarz przyjmuje wyraz niezadowolenia, wygląda na rozczarowaną oraz sfrustrowaną. W wyniku, czego wywiera się negatywne wrażenie na otoczeniu.

 

Wskazania

Zabieg przeznaczony dla osób borykających się z problem pogłębionych linii marionetki, chcących złagodzić swój wyraz twarzy. Zabieg ma na celu korektę statycznych zmarszczek skóry.

Opis zabiegu:

Zabieg rozpoczyna się od usunięcia makijażu i dezynfekcji obszaru poddanego zabiegowi.

Następnie następuje znieczulenie miejscowe bądź przewodowe.

Kolejno przechodzi się do części właściwej zabiegu - wstrzyknięcia preparatu. Wstrzyknięcie preparatu można wykonać za pomocą dwóch technik: kompensyjnej lub kolumnowej.

Technika kompensyjna używana jest z reguły w przypadku płytszych zmarszczek. Polega na złapaniu i ściśnięciu linii marionetki pomiędzy palcami, po czym punktowo aplikuje się preparat wzdłuż przebiegu zmarszczki, zgodnie z seryjną techniką punktową.

Natomiast technika kolumnowa stosowana jest w przypadku zmarszczek głębokich. Polega na szerokim objęciu linii marionetki palcami oraz jej uniesieniu. Następnie następuje prostopadłe wkłucie igły (głębokość około 1,5 cm.) Zabieg kontrolowany jest poprzez metodę dotykową, w momencie wyciągania igły, aż do czasu pojawienia się bąbla znajdującego się w skórze właściwej.

Po wstrzyknięciu preparatu lekarz masuje i modeluje wypełniacz oraz chłodzi partie poddane zabiegowi.

 

Preparaty i podawana ilość

Preparat: VOLUME PRINCESS

Ilość: Standardowo do zabiegu potrzebne jest 1 do 2 ml preparatu, lecz jest to indywidualnie ustalane przez lekarza podczas konsultacji.

Czas trwania zabiegu

15-30 min.

Rodzaj znieczulenia

Znieczulenie przeprowadzone jest za pomocą maści Emla (około 20 min przed zabiegiem)

Efekty po zabiegu

Zredukowane zostają pogłębione linie marionetki, twarz nabiera optymistycznego i promiennego wyglądu, przez co jesteśmy lepiej odbierani przez otoczenie.

Jak często powtarzać zabieg

W zależności od nasilenia zmarszczek i wskazań lekarza.

Gabinet Medycyny Estetycznej Dr Sławomir Koryśko ul. Żytnia 18 lok G 01-014 Warszawa: telefon: +48 530 170 530, e-mail: info@drkorysko.pl; Bartoszyckie Centrum Stomatologii i Medycyny Estetycznej ul. Młynarska 9 11-200 Bartoszyce

© Dr Sławomir Koryśko