Kurze łapki

Ogólnie o zabiegu

Zabieg ma na celu zredukowanie widoczności tzw. kurzych łapek. „Kurze łapki” znajdują się w okolicy oczu, która jest jedną z najważniejszych partii twarzy, biorąc pod uwagę aspekt komunikacji z innymi oraz odczytywanie reakcji i emocji. Początkowo widoczne są jako tzw. zmarszczki śmiechowe, które z reguły wywierają pozytywne wrażenie na otoczeniu. Jednak w momencie, gdy zaburzony zostaje przebieg pojedynczych zmarszczek powstają właśnie „kurze łapki”. Ich widoczność i stopień pogłębienia zależny jest min. od grubości skóry oraz zmian funkcjonowania skóry związanych nieodzownie ze starzeniem. W przypadku skór grubszych powstające zmarszczki są z reguły są głębsze niż u osób ze skóra cienką. 

Wskazania

Zabieg przeznaczony dla osób borykających się z problemem „kurzych łapek”. Zabieg z użyciem wypełniacza jest idealny do redukcji statycznych zmarszczek. 

Opis zabiegu

Zabieg rozpoczyna się od usunięcia makijażu i dezynfekcji obszaru poddanego zabiegowi.

Następnie następuje znieczulenie (z reguły wyłącznie u bardzo wrażliwych osób)

Kolejno przechodzi się do części właściwej zabiegu - wstrzyknięcia preparatu. Wstrzyknięcie preparatu można wykonać za pomocą dwóch technik: punktowej lub tunelowej

Technikę punktową przeprowadza się przy drobnym rozciągnięciu- wtedy zmarszczki są ledwie zauważalne. Wzdłuż przebiegu zmarszczek rozmieszczone zostają najmniejsze depozyty.

Natomiast technika tunelowa polega na wykonaniu, w lekkim rozciągnięciu, nakłóć na końcach zmarszczek. Zmarszczki są podskórnie tunelowane za pomocą techniki liniowej.

Po wstrzyknięciu preparatu lekarz masuje i modeluje wypełniacz oraz chłodzi partie poddane zabiegowi. 

Preparaty i podawana ilość

Preparat: VOLUME PRINCESS

Ilość: Standardowo do zabiegu potrzebne jest 1 ml preparatu, lecz jest to indywidualnie ustalane przez lekarza podczas konsultacji. 

Czas trwania zabiegu

15-30 min. 

Rodzaj znieczulenia

Znieczulenie przeprowadzone jest za pomocą maści Emla (około 20 min przed zabiegiem) 

Efekty po zabiegu

Zredukowane zostają tzw. „kurze łapki”. Dzięki ich redukcji twarz wygląda młodziej i promienniej. Wyglądamy na zdecydowanie mniej zmęczonych, a wręcz odprężonych i zrelaksowanych. 

Jak często powtarzać zabieg

W zależności od nasilenia zmarszczek i wskazań lekarza.

Gabinet Medycyny Estetycznej Dr Sławomir Koryśko ul. Żytnia 18 lok G 01-014 Warszawa: telefon: +48 530 170 530, e-mail: info@drkorysko.pl; Bartoszyckie Centrum Stomatologii i Medycyny Estetycznej ul. Młynarska 9 11-200 Bartoszyce

© Dr Sławomir Koryśko