Bruzdy poziome czoła

Ogólnie o zabiegu

Zabieg ma na celu zredukowanie widoczności zmarszczek poziomych czoła. Bruzdy te powstają głównie, jako efekt przysłuchiwania się, zaangażowania oraz okazywania zainteresowania. Ze względu na to, że kojarzą się z doświadczeniem życiowym, z reguły wywołują dość pozytywne wrażenie. Jednak w momencie, gdy są zbyt wyraźnie zarysowane i pogłębione kojarzą się już zdecydowanie bardziej negatywnie. 

Wskazania

Zabieg przeznaczony dla osób borykających się z problemem zbyt mocno pogłębionych bruzd poziomych czoła. Zabieg ma na celu zredukowanie delikatnych, poziomych bruzd, które widoczne są nawet podczas spoczynku. 

Opis zabiegu

Zabieg rozpoczyna się od usunięcia makijażu i dezynfekcji obszaru poddanego zabiegowi.

Następnie następuje znieczulenie (z reguły wyłącznie u bardzo wrażliwych osób)

Kolejno przechodzi się do części właściwej zabiegu - wstrzyknięcia preparatu. Wstrzyknięcie preparatu wykonuje się za pomocą techniki kompresyjnej

Po wstrzyknięciu preparatu lekarz masuje i modeluje wypełniacz oraz chłodzi partie poddane zabiegowi. 

Preparaty i podawana ilość

Preparat: VOLUME PRINCESS

Ilość: Standardowo do zabiegu potrzebne jest 1 do 2 ml preparatu, lecz jest to indywidualnie ustalane przez lekarza podczas konsultacji. 

Czas trwania zabiegu

15-30 min. 

Rodzaj znieczulenia

Znieczulenie przeprowadzone jest za pomocą maści Emla (około 20 min przed zabiegiem) 

Efekty po zabiegu

Po zabiegu zredukowane zostają zmarszczki poziome czoła widoczne nawet podczas spoczynku, przez co twarz wygląda zdecydowanie młodziej. 

Jak często powtarzać zabieg

W zależności od nasilenia zmarszczek i wskazań lekarza

Gabinet Medycyny Estetycznej Dr Sławomir Koryśko ul. Żytnia 18 lok G 01-014 Warszawa: telefon: +48 530 170 530, e-mail: info@drkorysko.pl; Bartoszyckie Centrum Stomatologii i Medycyny Estetycznej ul. Młynarska 9 11-200 Bartoszyce

© Dr Sławomir Koryśko